Konaklamalı Fizik Tedavi Ne Demektir? Ankara'da Yatarak Fizik Tedavi Hizmetindan Faydalanmak İsteyenler için Tavsiyeler


Konaklamalı fizik tedavi veya diğer adıyla yatarak fizik tedavi; engelliliğe sebebiyet veren beyin hasarı, inme (felç), akut stroke, omurilik hasarı, parkinson, geriatrik ağrılar, kalça-diz protez operasyonları sonrası bakım gibi hasta profilleri için bu alanlarda başarıları ile isim yapmış uzman personel gözetiminde, her türlü gelişmiş teknolojiler kullanılarak takip edilmektedir.

ankara-konaklamali-fizik-tedavi

Geriatrik rehabilitasyon alanında, ulusal ve uluslararası alanda ciddi çalışmalara imza atmış uzman kadromuz, bu alanda son teknoloji medikal cihazlar kullanmaktadır. Başta inme (felç) olmak üzere engelliliğe sebep olan hastalıkların tümü, her aşamada başarı ile takip ve tedavi edilebilmektedir.

Bilge Hayatlar; Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesine sahip, solunum cihazına bağlı hastalara fizik tedavi hizmeti verebilen Ankara’daki tek sağlık merkezidir.

Kas-iskelet ve romatizmal kaynaklı ağrılar; fizik tedavi modaliteleri ve Algoloji (pain medicine) teknikleri uygulanarak hastalarımızın tedavileri gerçekleştirilmektedir. Tedavi salonları, yürüyüş analiz ve eğitim laboratuvarları, A tipi sertifikaya sahip çözüm ortağımız ile sürdürdüğümüz robotik ve ileri teknoloji tedavi üniteleri, sanal rehabilitasyon salonları, tedavi havuzları ve özel tedavi banyoları ile; özellikle geriatrik dönemde ihtiyaç duyulan fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri uluslararası kalitede donanım ve ekip ile sağlanmaktadır. Detaylı bilgi için blogumuzda bulunan yazıyı okuyabilirsiniz.

bilgehayatlar ankara rehabilitasyon

Dr Hicran UŞAN 2000 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 2004 yılında İstanbul Göztepe EA Hastanesi'nde uzmanlık eğitimini tamamlayarak Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uzmanı olmuştur. 

2007-2008 yıllarında Almanya’da Schwertbad Aachen hastanesinde observer doktor olarak görev yapmıştır. 

Bu sürede Aachen’da “Ayak Refleksolojisi” , “Kinezyoloji”, “Shiatsu” eğitimleri almıştır. 

2008-2009 yıllarında Hollanda Maastricht Üniversitesi Tıp Fakültesi Romatoloji ABD’da research fellow olarak çalışmıştır.

Sonraki yıllarda Ankara ve İzmir'de FTR uzmanı olarak kamu hastanelerinde görev yapmıştır.

2012-2014 yıllarında Heinsberg-Almanya’da “Acupressure” eğitimi almıştır .

2016'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde 6 aylık “Kas İskelet Sistemi Ultrasonografisi ve Girişimsel Ultrasonografi” eğitimini tamamlamıştır. 

Yine aynı yılda EULAR (European League Against Rheumatism) Basic ve Intermediate Ultrasonography eğitimlerini tamamlamıştır.

2017-2018 yıllarında Sağlık Bakanlığı Yıldırm Beyazıt Üniversitesi “Akupunktur", "Ozon Tedavisi", "Kupa Tedavisi", "Refleksoloji", "Proloterapi", "Fitoterapi" ve "Mezoterapi" eğitimlerini tamamlamış ve uygulamalarına başlamıştır.

2019 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’de ilk defa düzenlenen 2 yıllık “Osteopati” eğitimini başarıyla tamamlayarak Türkiye’nin ilk Osteopat Doktor’larından olmaya hak kazanmıştır.

Ekim 2018'den itibaren Özel Koru Ankara Hastanesi'nde hasta kabulüne başlayan Dr. Hicran UŞAN ileri düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir; evli ve 3 çocuk annesidir.